Dziecko niegrzeczne czy z zaburzeniami - 10 rad, które pomogą Ci to zweryfikować
Rodzicom często trudno jest określić, czy problematyczne zachowanie dziecka jest objawem ADHD, czy po prostu przejawem buntu i "niegrzeczności". Niewłaściwa ocena sytuacji często prowadzi do karania dziecka "na wyrost" lub wręcz przeciwnie - nie wyciąga się z jego zachowania żadnych konsekwencji.
Termin zaburzenia zachowania bywa nadużywany w praktyce psychologiczno-pedagogicznej. Często określa się tym mianem dzieci, które mają trudności w dostosowaniu się do reguł społecznych, są nadruchliwe, niesforne bądź niedojrzałe. Tymczasem, aby to określenie można było zastosować, muszą być spełnione określone kryteria.
Jeżeli problem wydaje Ci się bliski, Drogi Rodzicu, zapraszamy Cię na szkolenie, podczas którego razem spróbujemy przeanalizować poszczególne symptomy świadczące o tym, czy Twoje dziecko wymaga pomocy specjalisty czy tylko zmiany sposobu komunikacji.
Jak więc odróżnić niegrzeczność od choroby? Jakie polecenia kierować do dzieci, by sprawdzić źródło problemu? Dr Marta Koplejewska udzieli wiele praktycznych wskazówek podczas szkolenia.
Czego dowiesz się ze szkolenia?
-
Jakie zachowania są naturalne na różnych etapach rozwoju dziecka.
-
Jak odróżnić przejawy „buntu” czy niedojrzałości od objawów zaburzeń, takich jak ADHD.
-
Jakie kryteria muszą być spełnione, aby zdiagnozować zaburzenia zachowania.
-
Jak unikać błędów w interpretacji zachowania dziecka, które mogą prowadzić do niewłaściwych konsekwencji, np. ignorowania problemu.
-
Jakie są przyczyny trudnych zachowań i w jaki sposób można je złagodzić dzięki odpowiedniej komunikacji.
Drogi Rodzicu, zapraszamy Cię do uczestnictwa w tym praktycznym i merytorycznym spotkaniu, podczas którego rozwiejemy Twoje wątpliwości i pokażemy, że dzięki odpowiedniej wiedzy można sobie poradzić z nawet najbardziej wymagającymi wyzwaniami wychowawczymi.
Każde z tych doświadczeń nauczyło mnie, jak ważne jest dostosowanie edukacji do potrzeb każdego dziecka, zwłaszcza tych z niepełnosprawnościami i deficytami rozwojowymi.
Poza pracą uwielbiam eksplorować moją kreatywność poprzez różne formy sztuki manualnej, szczególnie te związane z papierem. To moja forma relaksu i równowagi, która dodaje mi energii do podejmowania kolejnych wyzwań w mojej profesjonalnej drodze.
Tak jak i Ty, jestem również rodzicem i wiem, jak bardzo absorbująca jest to rola!
Opinie
-
Jasny przekaz, bardzo duża wiedza Pani prowadzącej szkolenie.Małgorzata S.
-
Praktyczne, sprawdzone podejście, dużo przykładów pomocnych w przeprowadzeniu kreatywnych zajęć i do "wyobrażenia" pozytywnych efektów zastosowanych działań w pracy z dzieckiem.Dorota H.
-
Doskonało przygotowanie, merytoryka oraz znajomość tematu. Wspaniałe szkolenie.Urszula S.
-
Uzyskałam wiedzę, która do tej pory była mi obca.Dorota G.
-
Wiedza została przekazana w ciekawy sposób i z zainteresowaniem jej słuchałam. Dziękuję bardzo.Barbara K.
-
Jasna forma przekazu, wszystko dokładnie wytłumaczone i poparte przykładami.Milena B.
-
Sposób prowadzenia, ciekawe pomysły na prace plastyczne z dziećmi, konkrety.Anna S.
-
Sposób przekazu, miło się słuchało, wiele nowych informacji, inspiracji do wykorzystania.Magdalena B.
Jak to działa?

Zakładasz darmowe konto
na Wsparciu Rodzica

Zapisujesz
datę spotkania

Otrzymujesz dostęp
do spotkania na żywo